Zaman damgaları ne işe yarar?


5
(1)

Uzun bir bölüm hazırladıysanız ve bu yayının içinde birden fazla konudan bahsediyorsanız bir tek başlık ve açıklama yeterli olmayabilir. Dinleyicilerinize bu yayınlanan bölümün içerisinde hangi konulardan bahsettiğinizi ana başlıklar halinde sunmak hazırladığınız içeriğe daha fazla kişinin ulaşmasını sağlayabilir.

Zaman damgalarıyla o bölümün içerisinde bazı saniyelere alt başlıklar tanımlayabilirsiniz. Bu sayede dinleyicilere o bölümle ilgili daha fazla ayrıntı sunmuş olursunuz.

Zaman damgaları aynı zamanda arama özelliklerinde içeriğinizin ön plana çıkmasına yardımcı olur.

Örneğin Güncel Emlak Fiyatları başlıklı bir bölüm hazırladınız ve 1 saat boyunca birçok semtte bulunan emlak fiyatlarıyla ilgili listeler saymaya başladınız. Bu bölüm içerisinde bir de konuğunuz olduğunu düşünelim. Yayının 30. dakikasında size katılmış ve fikirlerinden bahsetmiş olsun.

Bir zaman damgasıyla o konuğun adını ve nelerden bahsettiğini belirtirseniz dinleyiciler bu işaret ettiğiniz zaman damgası aracılığı ile konuğun konuştuğu bölümü tıklayabilir.

Aynı zamanda bu yayına ait zaman damgası olduğundan arama bölümünde o konuk veya bahsettiği konular arandığında yayınınız en üst sıralarda çıkabilir.

Podcast platformlarından bazıları bu sistemi destekliyor.


Yayınlarınızı daha zengin ve aranabilir hale getirmek için zaman damgalarını mutlaka kullanın.

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?

Geri bildirim için yıldızları kullanın!